آموزش کسب و کار

امروزه در کشورمان داشتن یک شغل با درآمد مناسب یک نیاز ویژه است، البته بطوری که کشور ما مشاغل دولتی و کارمندی، حقوق چشمگیری ندارند، که همین امر سبب می شود که مشاغل آزاد متعددی به وجو آید.

در میان مشاغل آزاد امروزه شغل های اینترنتی طرفداران زیادی دارید، البته نا گفته نماند که همه مشاغل آزاد به موفقیت یا درآمد کلان ختم نمی شود، به نظر شما چه دلایلی باعث میشود که همه مدیران کسب و کار آزاد به موفقیت نمیرسند؟

در این مقاله از بیزینس پلاس به راه حل هایی خواهیم پرداخت که بتوان درصد موفقیت در کسب و کارتان را افزایش داد.

در ابتدای این مقاله از مفهومی نسبت به کسب و کار پولساز خواهیم پرداخت، یا اینکه اصلا به چه کسب و کاری، کسب و کار پولساز گویند؟ کسب و کار پولساز به نوعی از مشاغل است که درآمدی بالاتر از میانگین معمول جامعه دارند، این کسب و کار ها در طیف های متفاوتی از اجتماع و اقتصاد وابسته اند، به طور مثال به ده های هفتاد باز میگردیم، در این دهه فضای اینترنت به تکامل و محبوبیت امروزه نبوده پس کسب درآمد در آن سال ها بسیار دشوار تر نسبت به حال بوده است...

البته قابل ذکر است که در آن سال ها کسب درآمد غیر ممکن نبوده و بسیاری افراد درامد داشتن ولی در امروز نسبت به دهه های قبل فروش اینترنتی هرساله چندین برابر افزایش پیدا میکند.

درحال حاضر به دلیل وجود فضای رقابتی بسیار شدید همه کسب و کار ها به موفقیت درآمدی نخواهند رسید... هیچ قانون تضمین شده ای هم برای موفقیت وجود نخواهد داشت، اما میتوان با رعایت برخی نکته ها فروش را رقم زد و کسب درآمد حرفه ای خود را در دنیای بزرگ اینترنت آغاز کنید...

نوآوری و خلاقیت :  به نظرتان اسنپ، دیجیکالا و اسکای روم و ... چگونه برند شدند؟ فقط با نوآوری و نیاز بازار توانسته اند خود را در بازار و دل مرد جا کنند.

نیاز روز جامعه : یکی دیگر از مسائلی که شما را به ایجاد یک کسب و کار پولساز می‌رساند، توجه به نیازهای روز جامعه است. جامعه مورد نظر شما می‌تواند جمعیت ایران باشد، یا مردم شهری که در آن ساکن هستید. حتی می‌تواند منطقه یا مکانی باشد که شما می‌خواهید در آن کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.

تعهد به خدمات : مشتری باید اطمینان کامل را از تعهدات شما بداند و شما هم باید به آن تعهد ها پایبند باشید تا رضایت مشتری را بدست آورید، یکی از آسان ترین روش های متعهد سازی، ایجاد روش های پشتیبانی و پاسخگویی فوری به مشتریان است. پاسخ دهی سریع به مشتریان تا حدودی حس آرامش، اطمینان داشته باشند و بنابراین کسب و کارتان را با تعهد میکس کنید و مطمئن باشید در این صورت به یک کسب و کار پولساز تبدیل می‌شود.

بازاریابی و تولید محتوا : سعی کنید در فضاهایی که بازدید زیادی وجود دارد خودتان را با روش های بازاریابی محتوایی موفق به نمایش دربیاورید تا در معرض دیده شدن قرار بگیرید. همچنین از سیستم های وبلاگ نویسی (مثل بلاگفا، رزبلاگ، بلاگ دات آی آر، ...) و سرویس های نیازمندی ها (مثل دیوار، شیپور و ...) میتوانید به عنوان پُلی مفید برای رسیدن به خواسته هایتان استفاده کنید...

* سایر مقالات بیزینس پلاس را مطالعه کنید، اینجا کلیک کنید.