فروش بر اساس منطقه

فروش بر اساس منطقه را می توان به عنوان یک منطقه جغرافیایی خاص از مکان های تفکیک شده مثل شهر ها استان ها و ... از نیاز مشتری تعریف کرد که تیم فروش برای آن مکان اختصاص می یابد. بگذارید به جزئیات بیشتر به تعریف فوق بپردازیم.

ما باید به این نکته دقت کنیم که موفقیت کار فروش تنها در هدف گیری صحیح مشتریان انجام می شود. هدف گذاری یا تارگت فروش باید با توجه مشتریانمان در تجارت انجام شود.

انتخاب محدوده محیط مشتریان میتواند مردم کل ایران باشد، یا مردم شهر یزد باشد یا حتی میتواند دانشجوهای یک دانشگاه باشد.

شما با بررسی و توجه به نیاز های افراد آن محیط میتوانید کسب و کارتان را آغاز کنید...

نکته فوق به اندازه فروش های فصلی مهم میباشد. به طور مثال در فصل سرد زمستان در کنار خیابان ها با فروش لبو داغ میتوان درآمد کسب کرد... ولی در تابستان لبو فروش های کنار خیابان دیگر وجود ندارند!

فروش در مکان های خاص به امری ویژه ای تبدیل شده که فروشنده های حرفه ای به غیر از قلمرو اصلیشان که دفاتر و یا مراکز مرکزی گویند به فکر قلمرو هایی در سایر نقاط می افتند که در اصطلاح به نمایندگی های فروش معرفی میگردد.

داشتن فروش منطقه ای از پیش تنظیم شده برای یک فروشنده خاص به سازمان کمک می کند تا بازده هر کارمند فروش را تحلیل و بررسی کند. این امر به سازمان کمک می کند تا بفهمد کدام فروشنده بهتر عمل می کند و کدام نماینده فروش به کمک بیشتری احتیاج دارند.

همچنین اندازه گیری به سازمان کمک می کند تا در صورت لزوم اقدامات خاصی را برای تنظیم فروش منطقه انجام دهد.

در ادامه به نمونه های فروش و بازار یابی در منطقه های مختلف خواهیم پرداخت...

فروش در کل ایران

اگر شما نوعی خدمات یا محصولی دارید که میتوانید به کل ایران عرضه کنید، میتوانید مشتریانی به وسعت ایران داشته باشید... شما کافیست پرچم کسب و کارتان را در اینترنت بکوبید!

فروش به کل ایران به چند پارامتر اصلی وابسته است، یکی از اصلی ترین پارمتر ها نیاز جمعی مردم است، شما باید به تحلیل کلی نیاز جامعه بپردازید... به طور مثال اسنپ یک نیاز از جامعه حمل و نقل به صورت اینترنتی را رفع کرده است.

البته ناگفته نماند اینکه اسنپ از رویداد و فناوری جدیدی در ایران رونمایی کرد...

خب نکته مهم ماجرا اینجاست، شبکه حمل و نقل آنلاین در سایر کشور ها رونمایی شد بود، اسنپ و سایر ناوگان های آنلاین شهری از نمونه های موفق سایر کشور ها الگو برداری و متناسب با نیاز جامعه کشورمان طرح و برنامه ریزی کردند...

فروش در شهر یزد

بازاریابی در شهر یزد را تصور کنید! در شهر یزد کارخانه های کاشی زیادی وجود دارد! پس بازاریابی آن در خود یزد مقداری رقابت میطلبد! (شهر یزد را به عنوان مثال ذکر شده)

ولی همان کاشی ها را میتواند در شهری با رقابت کمتر به فروش رساند!

فروش در مکان های خاص

شما در مکان های خاص مثل دانشگاه ها، سینما ها، استخر ها و... میتوانید برخی از نیاز آن مکان را برطرف کنید... مثلا در اینگونه جایگاه ها بوفه ها فروش خوبی را میتوانند رقم بزنند.

شما در این مقاله با برخی از راهکار های فروش آشنا شده اید، شما میتوانید کسب درآمد و فروشتان را با رعایت استاندارد ها آغاز کنید و با داشتن استراتژیک درست به فروش بیشتر دست پیدا کنید.

* سایر مقالات بیزینس پلاس را مطالعه کنید، اینجا کلیک کنید.